HomeVitrinMaximed Sağlık Marketleri-Evde Bakım Hizmetleri

Maximed Sağlık Marketleri-Evde Bakım Hizmetleri

MAXİMED SAĞLIK MARKETLERİ- EVDE BAKIM HİZMET MERKEZİ
Yatan Hasta Yara Bakım ve Ürün Tedarik Hizmetleri
‘’Yara’’ Doku bütünlüğünün çeşitli nedenlerle bozulmasıdır .
Doku bütünlüğü kesik, çizik, yarık , kırık nedeniye bozulur . Ezilme Çarpma ve düşme sonucunda doku bütünlüğü zarar görebilir.Yara iyileşmesi 1 ayı geçtiği zaman kronik , yani müzmin olarak Kabul edilir. Şeker hastalığı, şişmanlık, kansızlık , böbrek yetmezliği gibi nedenlerle yara iyileşmesi ise gecikir .
Yara gruplarının içinde, yatan hastalarda oluşan yaralar en önemli ve yüksek ehemmiyetin gösterilmesi gereken kısımdır .Yatan hastalarda oluşan yatak yatak yaraları genelde kalça, topuk dirsek gibi çıkıntıların olduğu yerlerde sıklıkla oluşur .Basınçla orantılı olarak ilk yarım saatte kızarıklıklar oluşur . Basınç devam ederse içi dolu kesecikler oluşup patlayarak yaralar oluşur .
TIBBİ TEDAVİ VE YAPILACAKLAR ,
Yatak yaralarında hasta sürekli pozisyon değiştirilmeli ve HAVALI YATAK mutlak suretle kullanılmalıdır .
Yaranın temas ettiği bölümler besleyici pomatlarla masaj yapılarak ovalanır.
Kalçalar, kuyruk sokumu ,kürek kemikleri,topukların riski çok yüksektir.
VArise bağlı yaralarda VAris tedevisi uygulanır .Yaranın her evresinde iltihap ve enfeksiyon kapmaması için tüm ilaç ve sprey tedavisi yapılmalıdır.Önerilen Yara bakım ürünleri periodik olarak , Coloplast, Bactigras ,Yara bakım spreyi opsite sprey, 3m vs. yara bakım ürünleridir .Hiç bir suretle yaranın evresi bir üst seviyeye taşınmamalıdır.
ÖNERİLEN BİTKİSEL TAKVİYELERİ ,
Sarı KAntaron yağı, Tıbbi nergis çiçekleri , Bayaz balmumu , Sodyum teraborat ,Kokao yağı, Peru Balsamı ,Balık yağı , Beyaz vazelindir.
Maximed sağlık marketleri, Evde bakım hastaları için gerekli tüm yara bakım ürün sarf malzeme ve spreylerini ürün grubunda bulundurmaktadır.Konu ile bilgi almak ve ürün tedariki için – 0216 576 80 37 -05332143901-nolu-sipariş ve bilgi danışma hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz .

 

 

Previous post
Maximed Sağlık Marketleri- Bayan hijyen ve bakım ayrıcalıkları dünyası..
Next post
Maksimed Tıbbi Sarf Malzeme İthalatlarımız devam etmektedir .

No Comment

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir