Homeİş DünyasıDijital Teknoloji & BilimUluslararası Ticaret’de Algı Yönetimi ve Sosyal Medya

Uluslararası Ticaret’de Algı Yönetimi ve Sosyal Medya

tuncayakyol.com /Global yatırım portalı olarak dünyaya yatırım köşemizde, Uluslararası Ticaret’te algı yönetimi ve sosyal Medya’nın aktif kullanımı konusunu sevgili okurlarımla paylaşmak istiyorum.

Uluslararası yatırımların ülkemize gelişini hızlandırmak, yabancı yatırımcıların doğru ortaklıklar kurabilmesini sağlamak ve doğru ortaklıklar oluşturabilmek , doğru yatırım alanlarını analiz edip , ülkemizin yatırım yapılabilir ülkeler seviyesinde olduğunu doğru bir dille ifade edebilmenin şirket olarak varoluş felsefemizin bir kısmını oluşturduğunu daha önceki makalelerimizde ‘de kısmen sizlerle paylaşmıştık.

Bu yazımızda ise tam tersi olan bir konuyu gerek üretimlerimizin, gerek kültür mirası sayılabilecek değerlerimizin gerek hizmetlerimizin global anlamda Türkiye ve Türklük algısının dünya çapında nasıl oluşturulabileceği, oluşmuş algının pozitife nasıl çevrilebileceği konularında ne gibi çalışmalar yapılması gerektiğini sizlerle birlikte analiz etmek istiyorum .

Bu bağlamda kültür, sanat ve ülke değerleri ve kültür miraslarımız gibi bir çok konuda olduğu gibi, global iş yatırımları ve uluslararası ticarette ‘de kusursuz bir algı yönetiminin olması ve politikasının geliştirilmesi ticarette devamlılığın sağlanması için hayati önem taşımaktadır.

Sektörünüz hangisi olursa olsun gerek üretimlerimiz gerek hizmetlerimiz için global olarak markalaşmak ve marka yönetimi aşamalarında uzmanlaşmak aslında bahsettiğimiz konunun temel öğesidir.
Ülkemiz olarak yıllardır güçlü olduğumuz sektörlerde dahi marka olamamak ve bilindik bir Türk markası oluşturamamak kronik bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşmak, Türkiye markası ve Türklük algısını tüm dünyada olumlu hale getirmek, marka olabilmenin de temel adımı sayılmaktadır.
Yukarda bahsi geçen tüm konularda, kusursuz hükümet politikaları, ve bakanlıklar nezdinde ciddi çalışmalar yapılması ve geliştirilmesi, ticari firmaları da teşvik etmek adına önem arz etmektedir.

Fakat en önemlisi bu algı yönetimini resmi kuruluşların destekleri ile doğru orantılı olarak ülkemize döviz getiren faaliyetler adı altında projeler geliştirip, teşviklerle tüm firmalara faydalı hale getirmek ve doğru algı yönetimi ile global bazda markalaşmak temel felsefemiz olmalıdır.

Bu bağlamda sosyal medya ve tüm bileşenleri birbirine entegre çalıştırılarak, daha doğrusu gerçek amacında kullanılarak, gerek şirket, gerek hizmet, gerek kültür miraslarımız gerekse milli değerlerimizin en profesyonel sunumu tüm dünya ülkelerine, ticari konsorsiyumlara ve ülkeler ticari networkleri ne yapılmalıdır.

Hiç şüphe yok ki , tüm profesyonel çalışmalar münferit bazda, şirketler bazında veya kişisel bazda da olsa algı yönetimimizin gelişimine, gerçek Türklük algısının idrak edilmesine fazlasıyla katkı sağlayacaktır.
Günümüzde ekonomilerin, sosyal değerlerin, markalaşmanın, tüm ülkesel ve münferit sunumların, uluslararası ilişkilerin, ticari ilişkilerin, savaşların, bölgesel politikaların, kitlesel organizasyonların dahi bu yöntemle belirlendiği dünya üzerinde kusursuz bir ‘’ALGI YÖNETİMİ ‘’ ve ‘’SOSYAL MEDYANIN‘’ dijital bileşenlerle kusursuz kullanımı çok etkin hatta görsel ve yazılı medyadan daha etkin bir yöntemdir .

Sosyal Medya’da kusursuz Algı Yönetimi ve Dijital bileşenlerle kusursuz kullanımı, ülkemizdeki tüm firmalara seminer ve eğitimlerle aktarılması gereken çok önemli bir konu olma seviyesine ulaşmıştır .

Sosyal Medya ‘da Algı yönetimi ve tüm bileşenlerinin kusursuz kullanımı , içerik üretimi, sunumu ve dijital bileşenler ile entegrasyonu konunda bizlere her konuda aşağıdaki danışmanlık linklerimizden ulaşabilirsiniz .

Tuncay AKYOL
Global Yatırım Danışmanı

http://tr.gravatar.com/tuncay1453
http://www.tuncayakyol.com/
https://www.facebook.com/tuncayakyolofficial/
https://twitter.com/TAkyolofficial
http://interkron.com/
https://www.facebook.com/interkrononline/
https://twitter.com/interkron/
http://www.maximedmarketleri.com/
https://www.facebook.com/maximedsaglikmarketleri/
http://www.maksimedsaglik.com/
https://www.facebook.com/maximedsaglikmarketleri/
https://www.linkedin.com/in/tuncay-akyol-a1aa5018
https://www.youtube.com/channel/UCmvOdN_PXnZGnx-zv96c5ng

Previous post
Türkiye'ye Yabancı Doğrudan Yatırım
Next post
Çİnde Yatırım ve incelikleri nelerdir?

No Comment

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir