business

Kısıtlı imkanlara sahip bir ailenin son çocuğu olarak İstanbul da dünyaya geldim ve tüm hayat hikayemin başlangıç noktası İstanbul olmuştur.
Daha çok küçük yaşlarda elinde çantası ile tüm dünya üzerinde seyahat eden ve kendi işini yapan bir iş adamını hayal edebilecek geniş bir hayal gücüne sahip olmakla,

İlerde dünyanın çeşitli ülkelerinin kültürlerini inceleyip, gerek kültürlerin birbirine entegrasyonu, gerek kendi kültürümüzle arasındaki ilişkileri şekillendirebilecek bir misyon kişiliğimde kendiliğinden oluşmuştu. .Bu misyon tüm kültürler için dünyada geçerli ortak bir dil olmalıydı.
Bu misyon, sanat , müzik veya ticaret olabilirdi. Bu bana göre ticaret olmalıydı çünkü ticaret tüm dünyada kitleler arasındaki kazanımları daha dinamik bir yapıydı.
Buradan yola çıkarak hayallerimi şekillendirmeye ve hayallerim doğrultusunda hayatımı planlamaya başlamıştım. İstediğim noktaya ulaşabilmek adına kısa vadeli hedefler koyarak hayatımın her evresinde yol haritası çizdim ve bugünlere kadar geldim.

Çok ilginçtir ki , hayatımın hiç bir devresinde ve hiç bir evresinde, hiç bir şey şans eseri olmadı ve altın tepsi ile sunulmamıştı. Yaptığım her şeyi planlayarak, çalışarak, sitemini kurarak , algoritmasını çıkarıp yönlendirerek gerçekleşmişti. Hiç bir şey havadan önüme düşmemişti.

Gençlik ve Lise yıllarımda tek arzum yurtdışında bir ülkede eğitim almak ve global kültürün içine yavaş yavaş adaptasyon sağlamaktı.İngiltere’de kaldığımı dönem içeresinde zorda olsa bunu gerçekleştirmiştim .

2000 ‘li yıllarla birlikte dünya üzerinde tüm yenilikleri içine alan teknolojik bir gelişim süreci başlamıştı. Bu süreçle hızlı gelişen değişimi yakından takip etmek, bu sürecin bir parçası olmak hatta tüm bileşenlerini iyi kullanıyor olmak uluslararası iş yapmanın vazgeçilmez bir parçası olmuştu.Bu yüzden Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alarak gelecekte ihtiyaç duyabileceğim tüm teknik altyapıyı oluşturmanın başlangıcını yapmıştım.
Dijital platformlarda uluslararası ticaret , pazarlama ve etkileşim, uluslararası kültür entegrasyonunu kolaylaştıracak ve kendi kültürümüzün ve ticari alışkanlıklarımızın daha hızlı şekilde sunumunu beraberinde getirecekti.

Bir yandan çocukluktan beri hayalini kurduğum noktaya ulaşmak için tüm gereklilikleri, kariyer ve akademik background çalışmalarını devam ettirirken,
Diğer yandan (para kazanma ) kilidini açarak ulaşmak istediğim noktada kendim için tüm donanımı ı sağlayacak finansmanı oluşturmalıydım.Şirketler bünyesinde profesyonel bir çalışan olmak hedef olmadığı için bu çok meşakkatli bir mesele olmuştu.

Bu zorlu yolculuğun başlangıcı profesyonel çalışmak ve bir tecrübe birikimi oluşturmaktı.En nihayetinde elinde çantası tüm dünya ülkelerine seyahat eden gerçekleştiren ve satış yapan bir iş adamı olmuştum.
Altın’dan tekstil ürünlerine, İnşaat malzemesinden Medikal malzemeye kadar bir çok ürünün satış ve pazarlama organizasyonunu kurmuştum.

Sonraki evrelerde ise Avrupa, Çin ve uzak doğudan ithalatlar yaparak TV kanallarına ( TV den satan ürünler) ve sağlık ürünleri konusunda projeler geliştirdim.Artık, Türkiye’ye anahtar teslim proje geliştiren ve ithalatlar yapan birincil iş adamlarından olmuştum.

Zaman hızla geçiyor ve hedeflerime teker teker ulaşıyordum. Sağlık ve medikal ürünler konusunda dünya piyasasında edindiğim tecrübelerimi (Maximed) markamız adı altında birleştirerek güçlü firmalarla proje ve şirket ortaklıkları oluşturarak değere çevirebilmiştim.

Zaman geldiğinde ise hayalini kurduğum gibi, tüm tecrübe ve birikimlerimi aynı çatı altında toplayarak İnterkron Danışmanlık Dış Tic.’i kurmuştum.Firmanın ana faaliyet alanı medikal ve sağlık ürünleri olmakla beraber tüm sektörler için iş ve proje geliştirme, Dış ticaret ve pazarlama anahtar teslim proje danışmanlığı sunmaktaydı.

İNTERKRON sağlık sektöründe ise tüm Avrupa, balkan ve Amerika’dan   markalı sarf malzemeler ithal etmekte, Çin ve Uzakdoğu’dan Maximed marka ürünleri tedarik ederek Anadolu ‘da ki tüm toptancı ve ihale toptancılarına ürün tedariki yapmaktaydı.

2016 yılı ile birlikte geldiğimiz nokta itibari ile , hem Tuncay AKYOL hem de İNTERKRON olarak çıtamızı yükseğe taşıdık ve taşımaya devam ediyoruz .

Vizyon ve hizmetlerimiz ise,

  1. Dünya üzerindeki tüm firmalara Avrupa, Amerika , Uzakdoğu fark etmeksizin Global yatırım, iş ve proje geliştirme danışmanlığı sunmaktayız .
  2. Dünyanın bir çok noktasındaki oluşturduğumuz ithalat ofislerimizle stratejik merkezlerde işimize ivme kazandırdık .Belçika (Brüksel) , İstanbul ,Dubai ,Çin bu ticari networkün ana bağlantı noktaları olmuştur.
  3. Türkiye’de tüm üretici firmalarla sıkı ilişkiler oluşturarak dünya pazarlarında pazarlama organizasyonlarını kurup vizyonlarını oluşturuyoruz .
  4. Çin’de bulunan üretim ofislerimizle bir çok alanda üretim yaptırmak isteyen tüm dünya firmalarına anahtar teslim danışmanlık hizmeti sunmaktayız.Ürün numune ,tedarik, son kalite kontrolüne ve ithalatına kadar ki tüm aşama tarafımızdan profesyonelce yönetilmektedir .
  5. Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen, gerekli analizlere ve Pazar bilgilerine sahip olmak isteyen tüm dünya firmalarına proje sunumları, ortak projeler veya proje ortakları buluyor ve tüm süreci yönetiyoruz .